Хорватія
Столиця
Загреб
Мова
хорватська
Валюта
хорватська куна
Площа
56 542 км. кв.
Населення
4,290,612 чол.
Прапор
Хорватія
Перлина Андріатики
Хорватія - одна з небагатьох країн, «перлина Адріатики» в центрі Європи, яка все ще є певною загадкою і цим викликає великий інтерес для активних і небайдужих мандрівників. Як правило, Хорватія асоціюється зі сліпучою блакиттю Адріатики, ароматом сосен на березі, кипарисами, що злітають в яскраве літнє небо. Але ця країна приберегла для вас ще й безліч інших своїх скарбів.

Багата культурна, історична та архітектурна спадщина сучасної Хорватії, і навіть її гастрономічні традиції є результатом неповторного сплаву безлічі культур, а насичена історія регіону, всі її радісні і трагічні події закарбувалися буквально в кожному камені.
Населення
Хорватський національний характер відрізняється такими особливостями, як помірність і спокій, що поєднуються з життєрадісністю і відкритістю до спілкування та готовністю піти назустріч. Рівень життя в Хорватії досить високий, а вартість невелика.
Що стосується національного складу країни, то велика частина населення - хорвати (близько 80%). Найчисленнішим національною меншиною можна назвати сербів, які живуть, в основному, в Славонії, Лику і Гірському Котарі. Крім перерахованих вище, в Хорватії живуть словенці, угорці, албанці, італійці, німці, чехи, цигани, українці, росіяни та ін.
Офіційна мова країни - хорватська. Крім того, більшість хорватів, особливо ті, що живуть в найбільш популярних серед туристів курортних зонах, володіють англійською, німецькою, італійською мовами.
Найпоширенішими і найбільшими релігійними напрямками Хорватії є католицизм, який сповідують хорвати, і православ'я, якого дотримуються серби. Католиків, правда, значно більше (76,5%).
Живуть в Хорватії і представники мусульманства і протестантизму (1,2% і 0,4% відповідно). Хорвати глибоко і щиро релігійні. Церкви є навіть в самих невеликих населених пунктах, і продовжують будуватися нові. Можна відзначити і велику кількість монастирів. У недільні дні католицькі храми переповнені віруючими.
Кухня
Національна хорватська кухня вважається дуже різноманітною і має багато особливостей в залежності від регіону країни. Кухня центральної Хорватії почерпнула слов'янські, угорські та турецькі кулінарні традиції. На узбережжі способи приготування їжі почерпнуті в середземноморських традиціях.
Основні продукти, що використовуються хорватами для приготування національних страв і закусок до них: овочі (картопля, томати, баклажани), морепродукти (молюски, морська риба, креветки, кальмари, устриці), молочні продукти (сир), м'ясні продукти (ковбаса, шинка) , хлібні вироби і зелень.
У Хорватії широко вживають в їжу запашні приправи: базилік, майоран, шавлію, материнку, мелісу, лавровий лист, петрушку, розмарин, коріандр, м'яту і орегано. Крім того в багато страви додаються соуси з часнику і цибулі, а приготування риби не може обійтися без оливкової олії. Улюблені страви хорватів:
Різні страви з річкової і морської риби: форелі, сазана, судака, сома, стерляді, морського окуня, макрелі, сардин. Морепродукти варять, коптять, в'ялять, готують на відкритому вогні, а також додають в найрізноманітніші страви.
Дуже популярні в країні страви з м'яса: запечена птиця (курча, качка, гусак, індик), свинина, баранина, оленина, м'ясо ягняти, кролика, паштети (гусячий), гуляш ( «чобанац»), каштрадіне (сушене овече м'ясо), пруш (запечений свинячий окіст), відбивні (фаршируються сиром, грибами, шунка), голубці (з листами квашеної капусти), котлети і улоговина (м'ясо з картоплею), шашлики. Гарніри до них подаються з овочів або бобових.
Ковбаси усіляких видів: салямі, шинка, кулен (з рубаної свинини), свиняча рулька, сосиски. Сири (коров'ячий, козячий, овечий) є дуже поширеною закускою.
Рагу готується з овочів (картоплі, помідорів) і зелені (паприки - сатараш).
Хліб печуть з борошна зі сумішшю ячменю і кукурудзи. Крім того з борошна роблять різні макаронні вироби.
У Хорватії також прийнято робити солоні і солодкі заготовки (огірки, капуста, перець, буряк, варення).
Хорватські десерти: випічка з сиром, горіхами, медом, маком, каштаном, гарбузом, а також інжир і родзинки, штруделі, штрукли і млинці.
Вкраїні відомо близько 700 сортів вин, найпопулярніші з них - каберне, мерлот, диктатор, ополо, плавац, жлахтіна і інші.
Червоне вино, розведене водою, називається - Беванда, мінеральною водою - гемішт, содовою - шпріцер. Популярний алкогольний напій - ракія (горілка з низьким градусом).
Визначні місця
Досить маленька за розмірами, Хорватія уміщає на своїй території унікальні природні пам'ятки в поєднанні з величезним числом пам'яток історії та архітектури.
Одне з найбагатших на пам'ятки міст - столиця Хорватії Загреб, що утворився колись в результаті злиття міст Каптол і Градець. В районі Градця варто відвідати готичну церкву Св. Марка, музей скульптора Івана Мештровича, хорватський історичний музей, а також галерею примітивного мистецтва.

У місті Задар основними пам'ятками є стародавні кріпосні стіни і перший університет Хорватії. Крім того, відомі церква Св. Мучеників, музей церковного мистецтва, собор Св. Анастасії і численні церкви.
Примітна особливість Хорватії - велика кількість покинутих міст, наприклад, Голий острів поблизу острова Раб або руїни заснованого ще римлянами міста Двіград.
Всюди в країні зустрічаються середньовічні замки: Богеншперк поблизу Літії, Фрідріхштейн на Кочевській горі, Жужемберк і Хмільник, острівной замок Оточець і багато інших.

Великий туристичний центр в Істрії - Пула славиться безліччю музеїв і залишками римських споруд. Місто Дубровник внесене до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Ворота Пилі і кріпосні стіни XIV ст. відкривають список пам'яток міста. Крім того, слід подивитися фортечну вежу Св. Івана XVI в. з морським музеєм і акваріумом, церкву Св. Влаха, палац Спонза, кафедральний собор Вознесіння Богоматері Марії, а також розташований поруч жіночий монастир Св. Клари.
Національні природні парки з густими чудовими лісами розташовані на островах Бріоні і Крк. Варто ще згадати і про Плітвіцькі озера, які занесені до списку світових пам'яток природи.