Індія
Столиця
Нью-Делі
Мова
гінді та англійська
Валюта
індійська рупія
Площа
3 287 590 км.кв.
Населення
1 210 193 422 чол.
Прапор
Індія
Екзотика для справжніх гурманів
Індію недарма називають країною контрастів. Вона поєднала в собі давню релігію, культуру, пахучі аромати, безліч фарб, екзотичну природу і довгі морські узбережжя. Путівка в Індію відкриває світ божевільних вечірок, яскравих фестивалів на узбережжі, а для шукачів душевної рівноваги і просвітлення - надбання ведичної культури.

Погодні умови в Індії безпосередньо залежать від рельєфних особливостей країни. Наприклад, в червні на штати, розташовані поблизу гірських ланцюгів, обрушуються зливи. До кінця вересня зливи припиняються, і встановлюється ясна суха погода.
Вибір місяця для подорожі Індією залежить від місцевості регіону, який ви плануєте відвідати. Наприклад, пляжний сезон в Гоа відкривається в листопаді, в Гімалаях в цей час вже лежить сніг. У Центральну і Південну частини Індії рекомендується їхати в період з липня по вересень. У ці дні стоїть тепла погода, іноді йдуть дощі, повітря прогрівається до температури + 25 ... + 30 ° C. З жовтня по березень прохолодніше, температура коливається в межах + 20 ... + 25 ° C. У березні-червні стоїть спекотна суха погода (+ 35 ... + 45 ° C).
Населення
Майже всі індійці глибоко релігійні. На території країни ви побачите індуїстів (82%), мусульман (11%), християн (2%), сикхів (2%) і буддистів (0,7%).
Індія славиться свободою релігійних переконань, будь-яка дискримінація за релігійною ознакою карається законом.
До туристів місцеві жителі цілком доброзичливі, але часто користуються їх добротою. В Індії процвітає жебрацтво, частина індусів намагається продати якусь дрібницю за ціну в кілька разів перевищує реальну вартість. Торгуйтеся. Часто в процесі торгу можна отримати знижку на товар від 20 до 90%.
Важливо: Санітарні норми Індії залишають бажати кращого. Частіше мийте руки, або носіть із собою вологі серветки. Не зловживайте національними стравами - ризикуєте з незвички заробити розлад шлунка.
В Індії існують загальноприйняті норми поведінки. Ось деякі з них:
Храми. Перед порогом храму необхідно зняти взуття. Жінкам дозволено входити лише з покритою головою і плечима, ноги жінки повинні бути закриті одягом (що не обтягує!). У храмах прийнято жертвувати гроші. Фотографувати дозволяється тільки з дозволу служителя. Проносити в храм вироби зі шкіри заборонено. Обходити релігійні установи слід з лівого боку.
Фотографії. Знімати на камеру і фотографувати індусів потрібно обережно. В Індії кастовий поділ, деяким представникам каст фотографуватися заборонено. За фотографування в заповідниках доведеться платити.
Відносини. В Індії заборонені будь-які прояви ніжності і симпатії. За поцілунок або обійми в громадських місцях вас можуть взяти під варту.
Привітання. В якості привітання індуси складають долоні пальцями вгору і піднімають їх таким чином, щоб кінчики пальців стосувалися брів.
Громадські установи. При вході в храм, офіс, поліклініку знімайте взуття.
Чаювання. Якщо вам налили чай, то дочекайтеся запрошення господаря, перш ніж приступати до чаювання. Піти ви можете тільки після того, як доп'є чай до кінця і поставите порожню чашку на стіл.
Спілкування. У процесі розмови не підвищуйте голос і не махати руками, інакше з вами не захочуть мати справу. Поводитися потрібно скромно, не загравати з індусами.
Жести. Права рука в індусів вважається чистою. Їй благословляють, беруть і віддають гроші і навіть їдять. Якщо ви не хочете образити індуса, то не варто торкатися його лівою рукою. Ліва рука в індусів вважається нечистою.
Ноги. Ноги у індусів також вважаються нечистими. Сидячи, не можна направляти ноги в сторону іншої людини або релігійних закладів. Краще сидіти на схрещених ногах, або підтискати їх під себе.
Одяг. Жінкам в місцях великого скупчення людей (автобуси, ринки) рекомендується прикривати голову хусткою. Уникайте коротких спідниць і відкритих суконь - це приверне до вас непотрібну увагу. Волосся краще заплести або заховати під головний убір. Сарі в Індії носять тільки заміжні жінки.
Символи. До релігійних предметів в Індії ставляться з великою обережністю. Не варто кидати книги або чотки куди попало. Акуратно ставитеся до грошей, не уявляйте їх і не кидайте.
Кухня
Основною особливістю індійської кухні є рясне використання прянощів і спецій при виготовленні різних страв. Для приготування страв індійської кухні застосовують більше 25 видів різних прянощів, кожна з яких має певні цілющі властивості. У різних регіонах Індії застосовуються свої спеції та їх поєднання.
Однією з часто використовуваних приправ є каррі. У перекладі з індійського каррі звучить як «соус» і являє собою тонку суміш подрібненої куркуми, імбиру, кардамону, маку, мускатного горіха і коріандру.
М'ясні страви популярні в північних районах Індії. Серед них: роган-джош (баранина каррі), бирияни (баранина або курка, тушкована з рисом і апельсиновим соусом), гуштаба (пряні тефтелі в йогурті). Всі страви північній кухні відрізняються яскравим і насиченим смаком, їх щедро приправляють спеціями і посипають шафраном або горіхом. Фірмові страви північній Індії - кебаб і тандури (риба, м'ясо і курка, мариновані з травами і запечені в глиняній печі).
На півдні більшість страв готуються з овочів з великою кількістю гострих приправ. Основні страви:бхудж (овочі каррі), ідлі, доса, самба (рисові коржі, сочевиця з карі, пельмені з начинкою з маринаду), раїто (йогурт, приправлений м'ятою і тертим огірком).
Західне узбережжя Індії славиться стравами з риби і морепродуктів. Качка бомбейська, тушкована в каррі (риба бомбила смажена), дахи-маач (риба каррі з йогуртом і імбиром), лакрична риба (лосось) і майлаі (креветки каррі, приправлені кокосом) - лише деякі страви місцевої кухні.
До рису в Індії відносяться двояко. Якщо на півдні він входить до складу більшості страв, то на півночі його часто замінюють на прісні коржі - чаппаті, пури, нан і т.д. Серед традиційних страв Індії також виділяють дав (суп з бобових і овочів) і дхай (йогурт або кисле молоко, який подають одночасно з каррі).
З солодощів в Індії популярні молочні пудинги, оладки і печиво. Закінчувати трапезу прийнято пережовування пана, який покращує травлення. Пан - подрібнений бетелевий горіх зі спеціями, який загорнутий в листя бетеля. Важливо: В Індії прийнято є пальцями правої руки.
Визначні місця
В Індії знаходиться безліч культурних пам'яток. Найбільш значущими з них є:

Червоний форт. Це одне з найкрасивіших місць Індії, колишня резиденція Шах-Джахана. Саме тут було вперше піднято прапор незалежної Індії.
Каджурахо - найбільший храмовий комплекс на території Індії.
Храм лотоса володіє оригінальною архітектурою. Зовні храм нагадує квітку лотоса.
Національний парк Казіранга, його площа становить 668 км². Парк знаменитий чудовими пасовищами для слонів і найбільшої в Індії популяцією однорогого носорога. У 1985 році рішенням ЮНЕСКО парк був внесений до списку світової спадщини.
Печерні храми Еллори, штат Махарашта. Комплекс включає 34 печери, половина з яких представляють такі релігії як індуїзм, джайнізм і буддизм.
Місто-привид Фатіхпур-Сикрі. Ця колишня столиця Акбара спорожніла через відсутність води. У місті збереглися такі пам'ятки як фортеця «Великі ворота», імператорська мечеть, палаци, лазні і монетний двір.
Окрім визначних місць багато туристів їдуть до Індії, щоб розважитись, особливо на Гоа. Також популярним видом туризму в Індії є оздоровчий. Основними оздоровчими курортами Індії є:
Керала - центр мистецтва Аюрведи. Основний принцип дії аюрведического масажу спрямований на відновлення енергетичних зв'язків між усіма органами вашого організму. Гоа. Оздоровчі центри Гоа в лікуванні використовують основні принципи Аюрведи в комплексі з ароматерапією.
Місто Шимла, Гімалаї. Оздоровчі центри знаходяться в красивих, мальовничих місцях, призначені в основному для забезпечених людей.
Місто Удайпур, штат Раджайстан знаменитий СПА центрами, що застосовують методи Аюрведи. Оздоровчі заклади в Делі - стародавня наука тут поєднується з сучасними досягненнями медицини в області лікування і омолодження.

Агра - в центрах використовуються унікальні методики оздоровлення, які раніше були доступні тільки членам королівських сімей.