Мальдиви
Столиця
Мале
Мова
мальдівська (дівехі)
Валюта
мальдівська руфія
Площа
298 км.кв.
Населення
298 968 чол.
Прапор
Мальдіви
Цукрові піски та спокійне море
Мальдіви - це острівна держава в Індійському океані, на південному-заході від Шрі-Ланки. Походить назва «Мальдіви» від індуських слів «mahal» (палац) і «diva» (острів).

Пляжі Мальдівських островів славляться дрібним білим піском, схожим на цукор, і можливістю усамітнитися. Відпочиваючи в прибережній смузі, ви не побачите юрби народу, так як бунгало для відпочинку знаходяться на значній відстані один від одного.
Спокійне море, комфортний клімат і ясне сонце Мальдів створюють хороші умови для водних видів спорту. Кращий час для активного відпочинку - період з листопада по квітень. У травні починаються дощі і сильні вітри. Взяти спортивне спорядження напрокат можна в прибережних спортивних центрах. Зверніть увагу на терміни оренди. Деякі центри надають каное, дошки для віндсерфінгу і т.д. з оплатою за кожну годину користування, інші - за день, треті - за тиждень.
Населення
Велика частина населення Мальдів є нащадками вихідців з Близького Сходу і Південної Азії. Крім мальдівцев, в країні проживають індійці, араби, пакистанці і сінгали. Найбільша щільність населення відзначається в столиці - Мале.
За віросповіданням мальдівці - мусульмани-суніти. Дане віросповідання відкладає певний відбиток на життя і традиції місцевого населення.
Національною мовою Мальдів є дівехі, що належить до індо-іранської мовної групи. Вважається близькою до сингальської, має запозичення з англійської та арабської мов. Туристам слід знати, що поза туристичної зони вживання алкогольних напоїв в громадських місцях заборонено.
На Мальдівах заборонено законом відвідувати столицю Мале і острови, де проживає місцеве населення, в пляжному відкритому одязі. Нудизм і топлес на пляжах країни заборонені законом (за винятком острова Кураматі). Оптимальним варіантом вважається одяг з бавовняної тканини.
Правила поведінки для туристів
Вітатися прийнято потиском руки, офіційним привітанням вважається «салям алейкум», вітання для неформальної обстановки - «kihenen».
На Мальдівах заборонена нелегальна рибалка поруч з островами і підводне полювання. Також заборонено діставати з моря або збирати на березі мертві або живі корали, раковини, морські зірки і інших морських мешканців.
На островах забороняється смітити, за недотримання цього правила накладаються штрафи. У деяких готелях туристам видають спеціальні мішки для сміття, в яких своє сміття туристи вивозять з островів.
У мечетях і в місцях релігійних святинь не можна фотографувати. Не слід намагатися вступити в контакт з незнайомими жінками на Мальдівах, в мусульманських країнах це не прийнято.
Для поїздки на острів, який не входить в курортну зону, слід отримати спеціальний дозволяє документ, який видає Міністерство адміністрації атолів.
За порушення правил можна отримати штраф, тюремне ув'язнення і навіть депортацію з країни.
Кухня
На Мальдівських курортах можна спробувати страви різних кухонь: місцевої, азіатської та європейської. Таке кулінарне розмаїття зустрічається в туристичних зонах і готелях. Місцева ж кухня спирається на індійські і арабські кулінарні традиції.
Основні продукти, що використовуються для приготування страв національної кухні Мальдів: рис; морепродукти, особливо риба (відварна, копчена і сушена), кальмари, мідії, ракоподібні; фрукти (банани, папайя, манго та інші).
У місцевій кухні часто використовуються спеції, соуси, приправи і прянощі, переважно гострі (перець, чилі, цибуля, соус каррі). У приготуванні страв широко використовується кокосове молоко.
Найпоширеніші страви на Мальдівах:
Рис можна назвати основою Мальдівської національної кухні. Він подається з найрізноманітнішими стравами.
Риба є дуже популярною стравою на Мальдівах. Однією з національних рибних страв вважається «хікімас» - копчена і сушена риба. Крім того місцева кухня відома своїми рибними пирогами «кулі боркіха» і рибними супами. З численних рибних страв можна також виділити котлети, зроблені з тунця і кокоса «гулу», «фіхуну мас» - риба, запечена в пасті чилі, «кіміа» - рибний рулет, «ріхаукуру» - паштет з риби, «телулі травні» - смажена риба, приправлена ??часником і перцем.
Хліб «роші» зазвичай вживають зі своєрідним рибним коктейлем «мас хуні», який складається з чилі, цибулі, кокоса і соку лайма.
М'ясо в національній кухні Мальдів вживається нечасто, зазвичай це курка в складі будь-яких страв. Курку тут готують на свята.
Десерти в місцевій кухні зазвичай готуються з кокосових горіхів в різній їх обробці, з усіляких фруктів і солодкого рису. Один з найсмачніших місцевих десертів називається «бонді» - це солодкі кокосові палички.
З безалкогольних напоїв на Мальдівах популярний зелений чай, чорний же практично не вживається. У чай додають досить багато цукру і молока. Вживання кави тільки входить в моду. У місцевих жителів можна придбати традиційний напій «Суджа», солодкий пальмовий сік під назвою «раа», молочний напій «кир сарбат», а також «даа». Алкоголь можна придбати тільки в туристичних зонах.
Визначні місця
Головною визначною пам'яткою Мальдівських островів є місто Мале - найменша столиця Європи. Її площа становить 2,5 км в довжину і 1 км в ширину.

У місті знаходиться мечеть «Велика П'ятниця», прикрашена золотим куполом. На її території працює ісламський центр. Місткість мечеті - 5 тисяч осіб. В старій будівлі мечеті розташовується унікальний мінарет і могили героїв нації та членів правлячих сімей. Всього в столиці знаходяться 25 живописних мечетей.

Також цікавими будуть: президентський палац, парк Султана з розташованим на його території Національним Музеєм, поховання з останками тіл відомих Мальдівських святих.