Норвегія
Столиця
Осло
Мова
норвежська
Валюта
євро
Площа
385 186 км.кв.
Населення
5 063 709 чол.
Прапор
Норвегія
Незаймана краса природи
Норвегія - країна, яка дивує своєю красою. Дивовижна і багата природа - головне надбання Норвегії, вона вражає і закохує в себе з першого погляду. На жаль, все з чим у нас асоціюється ця країна - це кораблі і вікінги.

Земля фіордів, льоду і полярних сяйв, Норвегія, мабуть, найбільш «богатирська» країна на всій земній кулі. Народжуються тут виключно вікінги і валькірії, для яких все підвладно: холод, непрохідні ліси, сувора північна природа.
Для туристів Норвегія цікава мальовничими фіордами та найзатишнішої столицею Північної Європи - Осло, відмінними гірськолижними курортами і заполярною екзотикою, смачною і ситною кухнею (де лосось - всьому голова), цікавими музеями і чудовою інфраструктурою.
Населення
Близько 89% населення Норвегії є прихильниками лютеранської церкви, близько 5% сповідують інші релігії, а решта 6% вважають за краще уникати будь-яких релігійних конфесій. Відповідно до закону, дотримуватися лютеранської віри зобов'язаний король і велика частина міністрів країни. Сьогодні в Норвегії лояльно ставляться до інших віросповідань. Прямим доказом тому служить найбільша в Скандинавії мечеть, побудована в Осло.
Норвежці не люблять афішувати свою релігійність. Незважаючи на запевнення в вірі, лише 10% жителів беруть участь в релігійних події, або відвідують церкви більше 1 разу на місяць.
Жителі Норвегії досить гостинні. Але їм властива деяка обережність, вони трохи стримують себе при спілкуванні, поки не дізнаються людини краще. У той же час вони люблять жартувати і розуміють гумор.
Ввічливість - одна з переваг місцевих жителів. Звернувшись до них із запитанням, ви швидше за все почуєте відповідь.
Норвежці ревно ставляться до екології і чистоту своїх вулиць, тому в цій країні туристам не варто розкидати сміття на вулиці. За це можна отримати великий штраф.
При відвідуванні нічного клубу захопіть з собою паспорт, він може знадобитися. Всі нічні заклади Норвегії мають чіткі вікові обмеження і конкретний асортимент спиртних напоїв. Зате відвідати більшу частину музеїв ви можете абсолютно безкоштовно.
Норвегія - єдина країна, в якій заборонено палити у всіх громадських місцях. Це стосується транспорту, ресторанів, готелів, магазинів і вулиць. Сигарети коштують дорого, і купити їх можна тільки, якщо вам більше 18 років.
Уважно дивіться на обмежувальні знаки під час прогулянок, частина зон закрита для відвідування туристами.
Якщо ви плануєте порибалити в водоймі, то потрібно заплатити мито (10-25 доларів) і отримати відповідну ліцензію (10 доларів). У море і на фьордах ловити рибу можна безкоштовно. Взимку для цієї мети зручно брати пересувний вагончик. Його встановлюють на лід, рибалять в даному випадку через дірку в підлозі.
Поступатися місцем у транспорті літнім людям не прийнято. У відповідь на цей жест вони можуть сильно образитися.
Режим дня. У невеликих містах жителі встають о 6 ранку, а спати вкладаються в 21-22 години. Тому шуміти на вулиці після 9 вечора також не рекомендується.
Кухня
Кухня Норвегії не відрізняється вишуканістю. Суворий клімат країни послужив тому, що норвежці при приготуванні страв більше звертають увагу на їх ситність, ніж на оригінальність інгредієнтів. Значущу роль в Норвегії грає риба і морепродукти. Найпопулярнішою вважається тріска. Її сушать або коптять. Традиційною стравою з тріски є «лютефіск» (печінку тріски дрібно рубають і змішують з ікрою). Не менш відомі страви з оселедця, камбали, палтуса, форелі і т.д. У Норвегії, нарівні з іншими, їдять китове м'ясо, на його основі створено безліч різних страв.
Іншим інгредієнтом більшості страв є молоко і страви з нього. Так, щоранку на столі норвежця повинен бути козячий сир, але варто врахувати, що він має досить специфічний запах. Його асортимент включає в себе кілька сортів сиру, колір і смак кожного з них варіюється в залежності від способу приготування. В гарячі страви тут додають сметану, часто замінюючи нею інші прянощі.
Традиційні м'ясні страви: смажені свинячі реберця; смажені овечі і баранячі голови; «форікол» - ягня, відварене разом з тушкованою капустою і запечене з нею під коричневим борошняним соусом; м'ясо лосів і оленів;«феналар» - солоний окіст вівці; тефтелі;«ріп» - сніжна куріпка; м'ясні юшки.
Важливе місце в житті норвежців займають каші. Їх подають навіть у найкращих ресторанах країни. Домашній пиріг є невід'ємною частиною місцевої випічки. Рецепт для приготування виробів з тіста у кожного свій. Саме тому домашні булочні вироби користуються більшою популярністю, ніж магазинні. З усього асортименту хліба виділяють: «лефсе» (картопляні хлібці), «кнеккбред» (хрусткий лаваш з тонкого тесту) і «флатбред» (міні- «кнеккбред»). Як десерт до основних страв зазвичай подають різноманітні кекси, булочки з начинкою, запіканку з яблук з сухарями і сметаною, медові хлібці, вафлі і «Свелл» (млинці).
З напоїв норвежці віддають перевагу каві, її п'ють протягом усього дня у великих кількостях. Нарівні з кавою вживають настої з трав, йогурти і кефір, а також фруктові компоти і чай.
Серед алкогольних напоїв популярністю користується пиво, горілка, віскі, лікери, джин. Особливого поширена «Лін'є-АКЕВ» - ця горілка готується з картоплі та кмину. Готовий напій поміщають в дерев'яні бочки і двічі провозять його через екватор (до Австралії і назад), щоб напій набув свій справжній смак. Пити «Лін'є-АКЕВ» рекомендується підігрітим. Інший зимовий напій Норвегії - «грог».
Визначні місця
Норвегія славиться своєю мальовничою природою. Більшість туристів приїжджають сюди, щоб відвідати фіорди, побачити величні гори і водоспади. Але і цінителям історичних пам'яток країна теж припаде до смаку.

Основні визначні пам'ятки:
«Норвегія в мініатюрі» - в рамках цієї екскурсії ви відвідаєте знамениту Фломській залізниці, а також проїдете основним фьордам країни.
Осло - столиця Норвегії. На її території знаходиться безліч музеїв та історичних пам'яток. Особливий інтерес викликає замок Акерсхус (1300 рік). Сьогодні в ньому проводяться державні заходи.
Берген - місто, розташоване на семи пагорбах. Саме звідси починаються всі екскурсії по фіордах.
Тронхейм - технологічна столиця Норвегії. У самому центрі міста знаходиться королівська резиденція - Стівсгарден, вона є третьою за величиною дерев'яною будівлею в північній частині країни.
Ресурс - невеликий гірничодобувне містечко. У ньому ви побачите близько 80 дерев'яних будівель, а також відвідайте кам'яну церкву - її інтер'єр прикрашений зображеннями чиновників рудників.
Тромсе - жваве містечко Північної Норвегії, оточене фіордами та островами. Воно також відоме під назвою «Північний Париж». Тут ви відвідаєте Арктичний собор - зовні він нагадує великий айсберг.
Фантофт - славиться дерев'яною церквою. Вона була спалена в 1992 році. Відновлене будова є точною копією оригіналу. Вінчає церкву хрест, що зберігся з 1050 року.

Кафедральний собор Нідарос (11 століття) - є важливим церковним будинком Норвегії. У ньому проходила коронація Хаакону VII в 1905 році, тут же поховані останки королів Середньовіччя. Знаходиться собор в місті Тронхейм.
Музей кораблів вікінгів (Осло). У ньому представлені 3 корабля, знайдені під час проведення розкопок в місцях проживання вікінгів.