Румунія
Столиця
Бухарест
Мова
румунська
Валюта
румунський лей
Площа
238 392 км. кв.
Населення
20,121 млн. чол.
Прапор
Румунія
Замок Дракули, мамалига та античні курорти
Румунія – відносно невелика країна в центрі Європи, проте вона має багату історію і культуру. Походять румуни від римлян, тому майже в кожному селищі біля моря можна знайти цікаві артефакти та пам’ятки. Саме в цьому краї, у місті Констанца, колись жив Публіус Овідіус Насс, відомий римський поет, якого відправили сюди у заслання. Тут він і похований, а на площі Овідія йому ще у 19 столітті поставили пам’ятник. Сьогодні це місто – друге по численності населення в країні, важливий порт і культурний центр.

Румунія ще декілька десятиліть тому була досить відсталою сільськогосподарською країною, проте сьогодні тут легко знайти відпочинок на будь-який смак. В країні є гори, море, старовинні замки та античні споруди, розвинена інфраструктура. Влітку сюди приїжджають заради походів по румунським Карпатам, які вищі за українські, а також заради морського відпочинку та екскурсій. Щороку в Румунії проводять дуже багато різних фестивалів: зимовий, фестиваль нарцисів, народних ремесел, кінофестивалі та багато інших заходів. У липні та серпні можна потрапити на фестиваль сучасної музики, а на початку осені проводяться багато фольклорних свят.
Населення
Населення країни складається переважно з римо-угорської групи: 88,9% румунів, 6,5% угорців, 3,3% циган та менше відсотка представників інших національностей. Серед них є українці, болгари, німці, росіяни, турки і татари. Більшість населення сповідує православ’я.
Кухня
Румунська кухня формувалась століттями, а її особливість – у використанні продуктів, що сповільнюють процес старіння. Вона дуже натуральна, а в якості інгредієнтів часто використовуються лікувальні трави та ароматичні приправи. Страви готують на помірному вогні і добре проварюють.
Відомою стравою є чорба – суп, що заправляється сметаною, оцтом, часником і гірким перцем. Він готується з великою кількістю зелені та з додаванням різних м’ясних інгредієнтів. Для приготування страв дуже широко використовується кукурудза і кукурудзяна мука, серед яких найвідомішою є мамалига. В місцевих ресторанах і кафе можна знайти великий вибір не тільки м’ясних і рибних страв, але й якісне місцеве вино.
Визначні місця
Найпрестижнішим курортом країни вважається Мамайя, в 7 кілометрах від Констанци, який чудово підходить для відпочинку з дітьми. Кожен з курортів на узбережжі розташований досить компактно, проте має все необхідне для дозвілля. Всі курорти потопають в зелені та квітах.

Взимку в містечко Сіная стікаються любителі гірськолижного спорту, де крім обладнаних трас і підйомників є різноманітні готелі, заклади харчування, спа-центри, клуби і безліч інших закладів для дозвілля. Тут також знаходиться відома пам’ятка архітектури – замок Пелеш, який з 19 століття слугував літньою резиденцією румунській королівській родині. Наразі це найбільший музей в країні, в якому 160 залів, кожен з яких не схожий на іншій. Всю розкіш складно описати словами – її потрібно побачити.

Ще один лижний курорт Брашов відомий не стільки спусками, скільки своєю середньовічною атмосферою та близькістю до замку легендарного графа Дракули. Замок Бран знаходиться всього в 30 кілометрах від Брашова, і вважається візитною карткою країни. Саме сюди привозять туристів більшість операторів. Влад «Цепеш» Дракула правив цією місцевістю в 15 столітті, правив суворо і безжально до своїх ворогів та тих, хто чимось провинився. Його боялись і турки, і піддані, тому останні і стратили його та відправили голову турецькому султанові в обмін на гарантії безпеки. Тим не менш, граф лишився в пам’яті народу, як герой, що захищав країну від загарбників. Легенду про вампіра Дракулу вигадав Брем Стокер, і цим образом сьогодні активно приваблюють туристів. В замку можна провести ніч під характерні стогони, а також випити чаю в тронному залі з примарами і придбати тематичні сувеніри.