Швейцарія
Столиця
Берн
Мова
німецька, французька, італійська
Валюта
швейцарський
франк
Площа
41 285 км. кв.
Населення
8 341 000 чол.
Прапор
Швейцарія
Альпи, спокій, шоколад та годинники
Швейцарія - це гори, подібні до небесних замків, блискучі до неймовірної білизни льодовики, співаючі водоспади, озера кришталевої чистоти та світлі пахучі долини. Вражаюча різноманітність ландшафту і великі відмінності в висоті роблять подорож по Швейцарії цікавою в будь-який час року: навесні, в пору цвітіння, особливо гарні Східна Швейцарія і Швейцарське плоскогір'я; влітку вас усюди приймуть численні чисті озера; восени можна поїхати на південь; а зима зустріне Вас у всій альпійській частині Швейцарії блискучим сніговим покривом і надасть прекрасні можливості для занять спортом.

Велика частина території Швейцарії знаходиться в самому серці Альп. Гірські вершини химерних форм і ваблять своєю загадковістю. Мальовниче Женевське озеро, оточене з усіх боків горами, - це не тільки популярний курорт, але і місце, де можна дійсно відпочити душею.
Безумовно, кожен, хто відправляється до Швейцарії, повинен побачити і найголовніший символ країни - гору Маттерхорн, відбиту навіть в химерній формі шоколаду «Тоблерон».
Альпійські села, що розкинулися в долинах, і старовинні містечка, що потопають у зелені (неначе намальовані) не залишать байдужим навіть найвибагливішого мандрівника.
Населення
Швейцарія вважається однією з країн родоначальниць туристичного бізнесу. Ця країна має великі оздоровчі ресурси. Швейцарці дбайливо ставляться до своїх традицій і звичаїв. В основному ці звичаї пов'язані з народними святами. Традиції країни представляють собою сплав декількох європейських культур - німецької, французької та італійської.
Етнічний склад Швейцарії історично розділився на кілька груп. Велика частина населення за походженням є германошвейцарці (65%) і франкошвейцарці (18%), крім них в країні проживають італошвейцарці (10%) і мала група ретороманців (1%).
Релігійні погляди населення представлені католицизмом (близько 50%), протестантизмом (48%) і мусульманством (2%). У Швейцарії розмовляють німецькою, французькою, італійською та реторманською мовами. З іноземцями швейцарці спілкуються англійською мовою.
Туристам, які здійснюють прогулянку по горах в Швейцарії, слід вітати зустрічних пастухів і селян.
Кухня
Швейцарія - країна, що поєднує декілька культур: німецьку, французьку та італійську. Це не могло не вплинути на традиції приготування їжі. Національна специфіка більшою мірою властива кухні сільській місцевості Швейцарії.
Швейцарці часто вживають в їжу молочні продукти (сир, масло, молоко, сир), м'ясо (яловичину, свинину), овочі (картопля, капуста), зернові та бобові (кукурудза, овес, пшоно), рибу (форель, щука, краснопірка, еглі - прісноводний окунь).
Національні швейцарські страви:
У країні вживається дуже багато молочних продуктів, з яких самим пріоритетним вважається сир. Мабуть, найвідомішою швейцарською сирною стравою є «фондю» - подрібнений сир «Грюйер» або «Емменталь», киплячий в білому вині. Подається в спеціальному казанку.
З м'ясних страв широку популярність здобув цюрихский шніцель - приготована в вершковому соусі телятина, м'ясо по-бюнденскі - нарізана тонкими скибочками в'ялена яловичина, а також різні ковбасні вироби.
З овочевих страв надзвичайну популярність має «рьошті» - запечена картопля. У цієї страви є безліч варіацій - картоплю натирають, смажать, запікають різними способами і з різними інгредієнтами (яйця, гриби). Овочева закуска по-бернські ( «Berner Platte») - страва з квашеної капусти з смаженою картоплею і бобами.
У Швейцарії також готують гарячі супи та юшки: базельську борошняну юшку, ячмінний суп з Граубюндена, тичинський суп з тельбухами - «Бусекко», овочевий суп «Мінестроне»
Швейцарські десерти:
Відомий на весь світ високоякісний швейцарський шоколад.

Злаковий десерт «полента» - готується з кукурудзяної крупи з шматочками фруктів і вершками. Крім того в Швейцарії популярні пиріжки з фруктовою начинкою, морквяні пироги енгадінські горіхові торти, цугські вишневі торти та інші десерти.
З безалкогольних напоїв в Швейцарії часто вживають каву з молоком.
Винороби країни пропонують різноманіття продукції. Швейцарські вина «Мерло», «Амін», «Фендан», «Доль» високо цінуються у всьому світі. Крім вин, в країні можна спробувати «живе» пиво, шнапс і сидр.
Визначні місця
Кожне місто чи курорт Швейцарії має свою історію і багатий на безліч цікавих пам'яток.
Серед численних історичних пам'яток курорту Івердон-Ле-Бен варто виділити замок, побудований в 13-му столітті, руїни давньоримської фортеці і численні пам'ятники кельтської епохи.
Уваги в містечку Невшатель заслуговують Тюремна башта, замок сеньйорів Невшатель і прекрасний собор, побудований в 1185-1276 роках, з пам'ятником Гейому Фарелю. Також кожен бажаючий може зробити незабутню прогулянку на уступи долини Брой.
У містечку Фрібург, заснованому в 1157 році, в середньовічному центрі, можна подивитися собор Святого Миколи, в якому знаходиться орган 1834 року, замок Пойя, монастир августинців 18-го століття, фортеця Тур-Руж, єзуїтська церква Святого Михайла, Музей історії і мистецтва, а також знамениті мости - підвісний Зарінген і дерев'яний Берскій.
Біля узбережжя Монтре на невеликому скелястому острівці знаходиться знаменитий Шильонский замок, побудований в 13-му столітті, з лицарським залом, середньовічними підземеллями, герцогською спальнею, залом Правосуддя і дерев'яною каплицею.
Місто Лозанна славиться своїм готичним собором Святого Франциска, який був побудований в 1145-1275 роки. Північна сторона вежі собору відкриває приголомшливий вид на місто і озеро. Також в місті відкриті для відвідувань Олімпійський музей, де виставлена ??велика спортивна експозиція, Єлисейський музей, парк Мон-Репо, замки Больє і Святої Марії, ярмарковий центр Пале-де-Вільє і університет.
У Женеві знаходиться більше 30 музеїв, з яких на особливу увагу заслуговують Міжнародний музей Червоного хреста і Червоного півмісяця і ін.
У містечку Ньон, що лежить між Лозанною і Женевою, знаходяться музей Женевського озера, де можна подивитися моделі кораблів і велику художню колекцію, Римський музей, в якому виставлені античні археологічні знахідки і макет стародавнього міста, музей порцеляни, який розташувався в середньовічному замку.
У місті Цюріх знаходиться безліч середньовічних споруд, з яких варто відвідати Художній музей Кунстхаус, розташований на Хаймплац, Ратушу, Кафедральний собор, Музей сучасного мистецтва, Оперний театр, Музей олов'яних іграшок та ін.

У старій частині міста Базель, можна побачити міську Ратушу, Історичний музей, Базельський музей образотворчого мистецтва, ворота Шпалентор і багато іншого.
У місті Лугано цікавим буде відвідування палацу Палаццо-Чівіко, Вілли Мальпенсата, парку Парко-Чівіко, церкви Санта-Марія-діли-Анджолі, церкви Сан-Рокко і собору Сан-Лоренцо.
Місто Берн зібрало в собі безліч прекрасних музеїв, з яких варто відвідати Бернський історичний музей, будинок-музей Альберта Ейнштейна, Художній музей і Бернський музей образотворчих мистецтв. Також в місті знаходяться Дзвіниця Цитглоггетурм, Тюремна башта і міст Унтерторбрюкке.
У Люцерні рекомендується відвідати Музей транспорту і комунікацій, Палац уряду, міст Капельбрюкке, який є найстарішим в Європі, барокову єзуїтську церкву Іезуітенкіхер, Музей Ріхарда Вагнера, церкву Святого Шарля, Музей Пікассо, церкву Хофкирхе, Музей засобів сполучення і багато іншого.